"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 444
[info nr 444][Autor: p. E. Szopa][Dodano: 26.09.2014r. 20:04]
CZY e-PAPIEROSY SĄ MNIEJ SZKODLIWE?
NIE ŁUDŹMY SIĘ - TO NIEPRAWDA! TO TAKA SAMA, A NAWET GORSZA TRUCIZNA NIŻ PAPIEROSY TRADYCYJNE!

info 444E-papierosy są groźniejsze, bo w wydychanym dymie są o wiele mniejsze cząsteczki niż w dymie z tradycyjnego papierosa. Jest tam nikotyna, która przenika głęboko do organizmu i trwale uzależnia. Dym z e-papierosa jest mniej widoczny, ale właśnie za sprawą wielkości drobin. A substancji szkodliwych zawartych w nim, np. smakowych, które przy podgrzaniu są szkodliwe, jest podobnie dużo jak w tradycyjnych wyrobach tytoniowych.

Przede wszystkim groźne w e-papierosach jest wysokie stężenie nikotyny oraz to, że można się zaciągać właściwie bez przerwy. Nałogowy palacz może wciągnąć naraz ilość nikotyny odpowiadającą 10 paczkom papierosów!

Na cenzurowanym jest również obecny w e-papierosach glikol propylenowy - związek chemiczny stosowany jako rozczynnik nikotyny. Podczas palenia rozpylany jest jako mgiełka zawierająca nikotynę, glicerynę i dodatki smakowe. Według niemieckich ekspertów może on powodować ostre podrażnienie dróg oddechowych.

Z kolei amerykańscy naukowcy alarmują, że we wkładach niektórych e-papierosów jest esencja z rakotwórczym składnikiem - nitrozoaminą!

WYBIERZ ZDROWIE - NIE PAL!!!

Opracowanie: p. E. Szopa
Grafika: PIS
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.