[info nr 441][Autor: IIA][Dodano: 23.09.2014r. 20:25]
Razem ratujmy Ziemię
Dnia 19 września 2014 roku, na świecie i w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątania świata". Przywędrowała w roku 1994 za sprawą mieszkającej wówczas w Australii Miry Stanisławskiej-Meysztowicz

Dnia 19 września 2014 roku, na świecie i w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątania świata" przywędrowała w roku 1994 za sprawą mieszkającej wówczas w Australii Miry Stanisławskiej-Meysztowicz. Klasy II gimnazjum obrały kurs na miejscową tamę. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w akcji. Nasza tama po tym wielkim wydarzeniu lśni czystością, zachęca do spacerowania i uprawiania swojego hobby przez miejscowych wędkarzy .Akcji towarzyszył dopisujący humor i wielka integracja.

Michał Frycz, Oliwia Lichawska, Zuzanna Włoczko, Mateusz Nawrocki

Jesteśmy grzeczne dzieci, więc sprzątamy wszystkie śmieci

"Sprzątanie świata" to wielka międzynarodowa akcja obejmująca ponad 130 państw. Zainicjował ją australijski żeglarz Ian Kiernan w 1993 roku. W naszej szkole co roku organizowana jest akcja sprzątania świata. W tym roku część naszej klasy sprzątała z opiekunem p. Barbarą Połomską ulicę Wolności.
- W czasie dzisiejszej akcji znaleźliśmy dużo butelek po alkoholu, worki, papierki po cukierkach, niedopałki i... spodnie! - mówi Karol Golbik, szef grupy sprzątającej
- Do mojego worka trafiły również opakowania po papierosach i plastikowe butelki - dodaje Oliwia Lasinska, która również bardzo angażowała się w tą akcję.
Uważamy, że takie akcje powinny być organizowane częściej.

Agnieszki Pluty, Karola Golbika, Oliwii Lasinskiej, Pawła Siwka, Anny Mrowiec.

Ekoludź!

Od 1993 roku z inicjatywy australijskiego żeglarza Iana Kiernana 130 państw całego świata bierze udział w międzynarodowej akcji sprzątania świata. Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. Część naszej klasy 2a pod nadzorem pani Barbary Połomskiej wyruszyła na ul. 3-go Maja, aby tam zacząć być EKOLUDŹIEM. Z okrzykiem "W imię przyrody" zaczęli zbierać śmieci, które zanieczyszczały naszą piękną Czerwionkę. Naszym interesującym znaleziskiem była obudowa monitora. Wszyscy lubimy takie właśnie akcje, które nie tylko nas integrują, ale także pomagają środowisku. Towarzyszył nam humor i zapał do pracy, dzięki któremu ulice Czerwionki są czyste!

Mateusz Macha, Kamil Salamon, Magdalena Wysłuch, Weronika Rudol, Beata Wyleżuch

Opracowanie: IIA