[info nr 438][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 01.09.2014r. 21:32]
Czytamy Trylogię wraz z prezydentem
ZS nr 3 był jedyną szkołą w naszej gminie, która wzięła udział w trzeciej edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

info 438Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Po Panu Tadeuszu i Zemście przyszła pora w tym roku na czytanie Trylogii Sienkiewicza, dzieło tak bliskie uczniom ZS 3 ze względu na osobę patrona – Henryka Sienkiewicza.

Od piątku 5 wrześnie do poniedziałku 8 września uczniowie w szkole i w domu czytali dzieła stworzone przez autora Trylogii. Powodzeniem cieszyły się konkursy czytelnicze zorganizowane dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W gimnazjum do Ligi Klas zaliczać się będą punkty zdobyte w konkursach:

* konkurs na klasową gazetkę
I miejsce – III b
II miejsce – III a, II b, II a,
III miejsce – I a
IV – I b
V – II c

* konkurs – zaprezentuj element stroju z powieści Sienkiewicza:
I miejsce I a
II miejsce – III a
III miejsce II a
Pozostałe klasy nie wzięły udziału w zabawie.

* konkurs czytania Trylogii (uczniowie gromadzą punkty indywidualnie):
I miejsce – Karol Bociek – I a
II miejsce – Ania Mrowiec, Agnieszka Pluta – II a
III miejsce – Paweł Siwek – II a
Wyróżnienia: Agata Wowra – III b, Eliza Wrzodak III a, Kamil Salamon II a, Kamil Mikołajczyk II c

Uczestnicy konkursu zaprezentowali się wspaniale, a jury doceniło ich dobór repertuaru, interpretację oraz strój. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy z rąk pani dyrektor ZS 3 Małgorzaty Marciniak, ufundowane przez urząd miasta i gminy Czerwionka- Leszczyny.

Organizatorami konkursów byli bibliotekarze – M. Tabaka, B. Jankowska oraz poloniści – M. Pyszny, M. Łubkowska.
Wielką niespodzianką była dla nas pamiątkowa pieczęć otrzymana z kancelarii prezydenta RP, każdy może mieć jej odcisk w swym zeszycie lub książce.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję Narodowego Czytania!

Zdjęcia: uczniowie G4