[info nr 431][Autor: admin][Dodano: 02.07.2014r. 14:09]
I MRR
W dniach 18 i 19 czerwca czterech uczniów naszego Zespołu Szkół miało okazję powalczyć ze swoimi słabościami biorąc udział w Pierwszym Międzyszkolnym Rajdzie Rowerowym

info 431Pomysłodawcą Rajdu i połączenia sił z naszą szkołą był nauczyciel wychowania fizycznego czerwieńskiego Zespołu Szkół - p. Mariusz Gorzawski. Dzięki przychylności p. Dyrektor uczniowie naszej szkoły mogli przeżyć niezapomnianą przygodę.

Piętnastu śmiałków miało okazję pokręcić z Czerwionki do Wisły. W sumie trasa rajdu tam i z powrotem miała długość 170 km i prowadziła głównie ścieżkami rowerowymi. Spaliliśmy po 6700 kcal, wjechaliśmy na wysokość 602 m n.p.m., czas jazdy to 9 godzin 43 minuty i 21 sekund. Trasa wiodła m.in. przez Suszec, Strumień, Drogomyśl, Ochaby, Skoczów i Ustroń.

Rajd ten był doskonałym sposobem na poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych naszego regionu, Beskidu Śląskiego, jak również dał możliwość zintegrować rówieśników dwóch Zespołów Szkół.

Zobacz filmową relację z rajdu - część pierwsza Czerwionka-Wisła >>

Zobacz filmową relację z rajdu - część druga Wisła-Czerwionka >>

Czas wakacji to idealny moment na odkurzenie i wyciągnięcie roweru z piwnicy. A dlaczego warto jeździć na rowerze?
- bo w ten sposób: dbamy o zdrowie i kondycję,
- będziemy mieli zdrowszy kręgosłup i serce,
- schudniemy i wzmocnimy mięśnie nóg, rąk,
- łatwo poprawimy sobie nastrój,
- dbamy o ekologiczny styl życia,
- poznajemy szlaki niedostępne dla innych pojazdów,
- bo zwyczajnie jest to dobry pomysł na zabawę z przyjaciółmi.

Opracowanie: admin admin