[info nr 425][Autor: p. M. Łubkowska][Dodano: 16.06.2014r. 19:23]
FESTYN 2014
7 czerwca 2014 r. odbył się festyn Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce – w tym roku szkolnym zorganizowany pod hasłem: „Filmowo, kolorowo i sportowo”

info 4257 czerwca 2014 r. odbył się festyn Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce – w tym roku szkolnym zorganizowany pod hasłem: „Filmowo, kolorowo i sportowo.” Swoją obecnością zaszczycili go Wiesław Janiszewski – burmistrz Gminy i Miasta Czerwionki – Leszczyn oraz Marek Profaska – przewodniczący Rady Miejskiej.

Jak co roku, już po raz czwarty, nauczyciele wraz z uczniami SP 5 i G 4, przygotowali bogaty program artystyczny. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowano recytacje, piosenki, układy taneczne, grę na instrumentach, skecze, inscenizacje, fragmenty akademii, występy szkolnego chóru i absolwentek naszej szkoły. Jednocześnie na „Orliku” od-bywały się rozgrywki sportowe: mecze rodzinne (ojcowie i synowie), mecz koszykówki: „Dzikie Koty” przeciwko ZS 3. Program festynu tradycyjnie uświetniły: pokaz Straży Pożarnej w Czerwionce oraz występ Zespołu Tańca „Rytm”.

Najmłodsi widzowie mogli wziąć udział w konkursach: hula – hoop, plastycznym, tanecznym („Taniec z balonem”) i w konkursie układania puzzli. Atrakcję stanowiły również dmuchany zamek, trampolina i karuzela. Oprócz tego przygotowano rodzinny konkurs sprawnościowy; dorośli mogli też wziąć udział w zabawie loteryjnej. Ponadto uwagę widzów przyciągały różnorodne stoiska – między innymi plastyczne czy z doświadczeniami matematyczno – fizyczno – chemicznymi. Ogromną ciekawość wywoływało także malowanie twarzy najmłodszej części wspaniałej publiczności.

Podczas festynu chętni mogli zobaczyć niedawno powstały filmik promujący ZS 3. Natomiast pan Tomasz Zając, reprezentant Grupy Rekonstrukcji Historycznej w Polsce, wyjaśnił zainteresowanym działanie broni czarnoprochowej. Niezwykle ważnym elementem organizacji festynu szkolnego były wszystkie świetnie przygotowane przez rodziców punkty gastronomiczne.

Organizacja festynu wymagała wielkiego zaangażowania całego Grona Pedagogicznego, pracowników obsługi ZS 3 oraz uczniów – którym należą się podziękowania.

info 425Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji festynu pani dyrektor ZS 3, Mał-gorzata Marciniak, pragnie złożyć niezastąpionym rodzicom. Są to: Anna Szłapka, Ilona Słoniowska, Anita Wencel, Dobrosława Adamczyk, Anna Słoma, Monika Baszak, Anna Ludwikowska, Dorota Pabich, Anna Machnik, Wioleta Buchta, Danuta Milczewska, Anna Siembida, Hanna Meka, Joanna Kaczmarczyk, Izabela Blinda, Izabela Rudek, Sylwia Klos, Justyna Michalik, Mariusz Marszałek, Walter Drzęźla, Barbara Zelek, Aneta Tokarz, Barbara Lisak, Mirosława Szewczyk, Sławomir Parda.

Równie gorąco pani dyrektor pragnie podziękować wszystkim osobom, firmom i in-stytucjom wspierającym i sponsorującym naszą placówkę. A były to: Firma Handlowo - Usługowa - Szostak Franciszek (palety); „Pasmanteria” (Grażyna Golec); Studio Urody „Oceanic” (Magdalena Kędzior – Woźniczko); Kawiarnia „Esencja”; Zakład Kosmetyczny (Izabela Pręgowska); Firma Handlowo – Usługowa „Wulkanex” (Joanna, Krystian Dworowy); Kwiaciarnia „Glorioza”; Sklep chemiczny (Zbigniew Adamczyk); Punkt apteczny w Stanowicach „Passiflora”; „Kwiaciarnia Lawendowa” w Czerwionce (Piotr Śleziona); Sklep rowerowy „Derbi Bike”; Apteka „Duos” w Czerwionce; palety (Danuta Milczewska; Zyg-munt Barski); „Gaz – Bud” – materiały budowlane i wykończeniowe; Hurtownia piwa, win i napojów „Ankar”; Supersam „Społem” w Czerwionce; Sklep odzieżowy „Jolka” w Czerwionce; Zakład fryzjerski w Czerwionce (I. Michalik, B. Iskra); Księgarnia w Czerwionce (W. Neumann); Akcja Katolicka Parafii NSPJ w Czerwionce; Rudfarm Sp. z o.o. – Apteka „Dbam o zdrowie”; „SKOK Ziemi Rybnickiej” i „SKOK Ubezpieczenia” w Czerwionce; Foto – Studio (Andrzej Kroczyk); Zakład Optyczny (Stanisław Szostak); Sklep chiński w Czerwionce; Firma „Iglomen”; Firma „Wędlinka”; Hurtownia warzyw i owoców (Stanisław Adamczyk); Sklep „Kurczakos” (Barbara Teper); Zakład Piekarsko – Ciastkarski (Andrzej Podpłoński); Piekarnia „Bułeczka”.

Galeria zdjęć część 1 >>

Galeria zdjęć część 2 >>