[info nr 414][Autor: admin][Dodano: 07.05.2013r. 10:57]
Podsumowanie Roku Papieskiego
Od października 2013 roku uczniowie i nauczyciele Zs3 przygotowywali się do kanonizacji bl. Jana Pawła II. Hasło, które im towarzyszyło to "Jan Paweł II - papież dialogu"

info 414Wszystko rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. W kolejnych miesiącach w każdej klasie zostały przeprowadzone katechezy o papiżu Polaku oraz wyświetlone zostały filmy o tej ważnej postaci. W kwietniu uczniowie wybrali się do kina, by obejrzeć film pt. "Karol, który został świętym"

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przeżywali w szkole "Dzień słodkości", a po południu uczniowie Szkolnego Koła Caritas prowadzili różaniec w kościele. W grudniu dzieci i młodzież mogli zobaczyć przedstawienie bożonarodzeniowe z mądrością bł. Jana Pawła II.

Nie zabrakło też licznych konkursów.
Gimnazjaliści brali udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II:

1 miejsce - Agnieszka Pluta IA
2 miejsce - Justyna Krukowka IIB
3 miejsce - Mateusz Macha IA, Dawid Pawlas IIB.

W środę, 30 kwietnia, o godzinie 8:15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa została odprawiona dziękczynna Msza Święta przez ks. Andrzeja Cioskę za dar świętości Jana Pawła II. Podczas tej mszy podsumowane zostały przygotowania uczniów do dnia kanonizacji, wręczone zostały liczne dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach. Uroczystym momentem mszy była inscenizacja – dialog dzieci z papieżem , pokazanie wyróżnionych prezentacji multimedialnych na ekumenicznych działań Jana Pawła II.

Po zakończeniu mszy dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak , wicedyrektor Ewa Szopa oraz Joanna Pluta i ks . Andrzej Cioska wręczyli nagrody książkowe i słodkie upominki dla wszystkich wyróżnionych uczniów, którzy brali udział w różnorodnych konkursach poświęconych papieżowi – Polakowi.

Doniosłym momentem dla każdego ucznia ZS3 było dokonanie wpisu do pamiątkowej książki wyłożonej w szkole z okazji kanonizacji.

info 412, źródło: www.nowiny.pl

Opracowanie: admin