[info nr 413][Autor: p. M. Mazur-Zając][Dodano: 05.05.2013r. 18:19]
Majówka 2014 w barwach biało-czerwonych
W tym roku z okazji zbliżających się świąt majowych (1 V - Święto Pracy, 2 V - Święto Flagi, 3 V - Święto Konstytucji), 30 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się kilka akcji, których głównym celem miało być propagowanie idei patriotyzmu, szerzenie pamięci o historii narodu polskiego wśród naszej młodzieży.

info 413W szkole podstawowej dzieci klas I-III przystąpiły do akcji "Orzeł może". Wychowawczynie przeprowadziły z dziećmi zajęcia poświęcone symbolom narodowym a dzieci wymalowały przepiękne godła. W szkole podstawowej gimnazjaliści poprowadzili akcję malowania buziek barwami narodowymi. Chętnych nie brakowało! Dzieci tego dnia miały na sobie również akcenty biało-czerwone w ubraniach.

W gimnazjum natomiast rozdawaliśmy kotyliony (w ramach projektu Biało Czerwona Wstążeczka), zachęcając by każdy obdarowany wykorzystał je podczas majówek. W sumie rozdaliśmy ich 250. Sporą część kotylionów przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny na ręce Pana Burmistrza Wiesława Janiszewskiego. Tego dnia każdego gimnazjalistę obowiązywał akcent biało-czerwony w stroju. Podczas przerw można było się zrelaksować przy utworach Sabatonu.

Tego dnia grupa młodzieży z klas II i III dokonała ostatnich poprawek w przygotowaniach do występu w korowodzie jaki miał się odbyć 3 maja 2014 z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

info 412, źródło: www.nowiny.pl

Opracowanie: admin