[info nr 408][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 24.04.2013r. 19:27]
Niech nas ogranie moda na czytanie i pisanie!
15 kwietnia odbyło się o podsumowanie projektu edukacyjnego Moda na czytanie i pisanie, którego uczestnikami byli uczniowie klas II a i II b Klaudia, Błażej, Iwona, Monika, Sandra, Nicola.

info 409Podczas spotkania uczestnicy projektu przedstawiali cele i zadania, które udało się im zrealizować, były to

Stworzenie grupy, zawarcie kontraktu, stworzenie rankingu ulubionych książek

Ćwiczenia kreatywności i twórczości

Działalność klubu literackiego

Przeprowadzenie szkolnego konkursu czytelniczego na podstawie Hobbita oraz utworów Henryka Sienkiewicza

Czytanie wybitnych dzieł uczniom i przez uczniów – dzieła Fredry oraz Sienkiewicza

Mecz poetycki między klasami gimnazjum

Próba stworzenia grupowej powieści o Henryczku

Ponadto aktywnie realizujemy 2 ogólnopolskie projekty CEO – Poczytaj mi przyjacielu oraz GWO – Miedzy nami czytelnikami

Swe prace literackie wysyłamy na konkursy, przygotowujemy się do konkursów czytelniczych i fotograficznych

Dokumentowaliśmy swe działanie na stronie szkoły.

Wiele osób może zadawać pytanie: po co czytać książki, co daje nam czytanie? Oto nasze odpowiedzi:

Czytanie daje nam satysfakcję, czytam i wiem, czytanie rozwija nasze słownictwo i ortografię, czytanie czasem jest trudne, ale trudności w życiu są potrzebne, czytając stajemy się mądrzejsi, czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji i jest niezbędne w życiu, czytanie pozwala n a utrzymanie mózgu w dobrej kondycji przez długie lata, czytanie przynosi korzyści finansowe, i w końcu najważniejsze – Czytanie to relaks i przyjemność.

Podczas spotkania można było również zapoznać się z prezentacją o historii książki, zadaniach projektowych, zdjęciami wykonanymi do konkursu "Przyłapani na czytaniu", autorstwa Błażeja, Moniki, Sandry, Klaudii, Julii.

Podczas projektu uczyliśmy się twórczości i kreatywności, dlatego zaprosiliśmy wszystkich gości do wykonania krótkich ćwiczeń kreatywnego myślenia i twórczości, wyniki były zaskakujące.

Na koniec spotkania Pani wicedyrektor Ewa Szopa wręczyła dyplomy i nagrody laureatom poetyckiego konkursu twórczości własnej, laureatkami zostały Sandra i Monika

Pamiętajmy,że

Książka ... - to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie,znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów.

Książką to nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania się

Czytanie książek jest jak rozmowa z najznamienitszymi umysłami minionych wieków”

Zachęcają do czytania koordynatorki projektu M. Pyszny, M. Łubkowska