[info nr 407][Autor: p. M. Mazur-Zając][Dodano: 15.04.2013r. 12:21]
XII Edycja Tygodnia Kultury Antycznej za nami!

Ile było muz w orszaku Apollona? Czyimi dziećmi byli cyklopi i tytani? W jaki sposób pozbył się Odyseusz zalotników swojej żony? Na takie i znacznie trudniejsze pytania musieli odpowiadać uczniowie klas pierwszych w drugiej turze szkolnego konkursu mitologicznego „W świecie bogów i herosów.” Po zaciętej rywalizacji jury ustaliło listę laureatów:

Szkolny Konkurs Mitologiczny „W świecie bogów i herosów.”:

1 miejsce - Aleksandra Stajer - klasa I C
2 miejsce - Kamil Salamon - klasa I A
3 miejsce - Lichawska Oliwia - klasa I A

Do Szkolnego Konkursu Plastycznego „12 prac Heraklesa.” Zgłosili się uczniowie z klas I-III gimnazjum:

1 miejsce Martyna Mikosz – klasa III a
2 miejsce - Strzelczyk Klaudia – klasa II a, Magdalena Filipiak III b
3 miejsce – Paulina Jamiołkowska II a, Aleksandra Stajer Ic

W ramach TKA wszystkie klasy Gimnazjum przygotowały plakaty do zadania typu: „Podaj znane Ci przykłady słów greckich używanych w Polsce”. Jury konkursu w składzie: Małgorzata Pyszny, Magdalena Łubkowska, Małgorzata Mazur-Zając oceniły prace.

I miejsce Klasa III A
II miejsce III B