[info nr 404][Autor: p. A. Woźniak][Dodano: 10.04.2013r. 12:00]
Dzień Świętego Patryka
Dnia 20 marca w naszej szkole obchodziliśmy spóźniony Dzień Świętego Patryka. Akademia, pokazy multimedialne i konkursy były podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego przez grupę uczniów z klasy IIA.

info 404Paulina Jamiołkowska, Sandra Kołodziejczyk, Tomek Płaszczyk, Krystian Drąg i Marcin Kwarciński przygotowywali się do tego dnia przez miesiąc. Wzięli udział w warsztatach tańca irlandzkiego w Katowicach, który następnie zaprezentowali kolegom z gimnazjum. Stworzyli prezentacje multimedialne o samej Irlandii jak i o ciekawostkach dotyczących samego Św. Patryka.

W samym dniu obchodów - grupa projektowa przygotowała dla kolegów i koleżanek prezentację i degustację zielonych dań - które wzięły udział w konkursie na najlepszą potrawę. W zaciętej konkurencji zwyciężyła klasa IIB, kolejne miejsca przypadły IC i IIIA.

Klasy gimnazjum w tym dniu rywalizowały także w konkurencji na największą ilość uczniów ubranych w coś zielonego - tu zwyciężyła klasa IIA. II miejsce IIIB, III m. - IIB.

info 404Wszystkie klasy wystawiły także swoje drużyny do quizu wiedzy o Irlandii i św. Patryku - tu rywali zmiażdżyła także klasa IIA, która zaczęła wychodzić na pozycję lidera obchodów Dnia św. Patryka. Zaraz za nią uplasowały się IIIA i IIIB.

Ostatnią konkurencją, w której grupa jury składająca się z nauczycieli, opiekunów samorządu oraz uczniów z Samorządu oceniała walory artystyczne plakatów dotyczących Dnia św. Patryka. I znowu, zwycięstwo zgarnęła klasa IIA dodając na swoje konto w Lidze Klas kilka solidnych punktów :-))) Kolejne miejsca zdobyły - IIIB, potem IA i IIB.

Dziękujemy wszystkim za bardzo aktywny udział i gratulujemy wygranych oraz awansu w Lidze Klas:-)))

Opracowanie: p. A. Woźniak