[info nr 399][Autor: SU][Dodano: 11.03.2014r. 12:51]
Debata SU
6 marca w naszym Gimnazjum odbyła się PIERWSZA DEBATA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH GMINY CZERWIONKA-LESZCZYNY

info 399Organizacją i prowadzeniem debaty zajął się Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 4 pod wodzą opiekuna - p. Dominiki Morciniec-Otremba.

Debata miała na celu wymianę doświadczeń i aktywizację młodych „samorządowców”. Zaproszeni goście: Gimnazjum nr 2 z Leszczyn, Gimnazjum nr 4 z Czerwionki, Gimnazjum nr 5 z Czuchowa, Gimnazjum nr 6 z Dębieńska, Gimnazjum nr 7 z Bełku rozmawiali o roli i znaczeniu samorządności w życiu społeczności szkolnej, pracach SU w poszczególnych szkołach.

Uczniowie zostali włączeni do dyskusji wokół problemów związanych z funkcjonowaniem samorządów, wymienili poglądy, zaprezentowali wartościowe pomysły o tym, jak uniknąć błędów, które popełnili inni.

Efektem końcowym było wspólne stworzenie bazy pomysłów i haseł służącej młodym samorządowcom.

Opracowanie: SU