[info nr 394][Autor: P. Śmietana; M. Dubec][Dodano: 25.02.2014r. 18:48]
Walentynki w G4
Relacja z obchodów Walentynek w Gimnazjum nr 4 organizowanych przez Samorząd Uczniowski

info 394Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami

W naszej szkole w ubiegły piątek również miło obchodzono ten dzień, było bardzo słodko za sprawą przepysznych ciastek i deserów oraz poczty walentynkowej. Był to również dzień bez pytania i klasówek.

Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek. Uczniowie mają na sobie,, coś czerwonego”, ponieważ w tym dniu chroni ich to od odpytywania przez nauczycieli. Walentynkowe listy były roznoszone już w czasie zajęć lekcyjnych przez dwa amorki. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać rozmowy o tym kto ile walentynek dostał i od kogo one są. Uczniowie przygotowali desery walentynkowe, oddawali głosy na ten który był najbardziej wyszukany i oryginalny. W czasie lekcji do każdej klasy zapukały amorki z wróżbą dla każdego.

W klasach pojawiły się gazetki z okazji święta Walentego, dużo wierszy i obrazków zakochanych par. Wystrój pasował oczywiście do tego święta. Dzisiejszy dzień był bardzo ekscytujący, pełen wrażeń, zabawny i oczywiście pełen miłości, gdzie smutek nie gościł w sercach uczniów za to miłość i szczęście ogarniały wszystkich.

13 lutego odbyła się także dyskoteka walentynkowa. Jak widać nie brakowało atrakcji i dobrej zabawy.

Podsumowując święto 14 lutego w Gimnazjum nr 4 w Czerwionce było ekscytujące, pełne romantycznej atmosfery i dobrej zabawy.

Wyniki klasowego konkursu walentynkowego:
I miejsce: IIA - 10 pkt do Ligi Klas
II miejsce: IIIB - 7 pkt do Ligi Klas