[info nr 389][Autor: admin][Dodano: 27.01.2014r. 19:26]
Podsumowanie I semestru
Za nami pierwszy semestr kolejnego roku szkolnego 2013/2014, zatem czas na podsumowanie dotychczasowych wyników w nauce.

info 389W naszej szkole tradycyjnie jak co roku z wynikami klasyfikacji zapoznała nas podczas apelu pani dyrektor Małgorzata Marciniak. Spotkanie to odbyło się w piątek 17 stycznia na sali gimnastycznej.

Zobacz zdjęcia autorstwa Julii Iskry >>

Pani dyrektor nagrodziła najlepszych uczniów zarówno za wysokie wyniki w nauce i co najmniej bardzo dobre zachowanie (12 uczniów), jak i za wzorową frekwencję (7 uczniów) raz osiągnięcia sportowe.

W sumie w naszym gimnazjum wystawiono 2427 ocen, z czego 17 celujących i 469 bardzo dobrych, co stanowi około 20% wszystkich ocen. Niestety pojawiły się również oceny niedostateczne w ilości 73 (3%), co oznacza, że 29 uczniów poniosło porażkę.

Ze wszystkich ocen wykrystalizowała się średnia szkoły: 3,38.

ilosc ocen

Jeżeli chodzi o ranking klas to najlepszą okazała się klasa III A pana Michała Klasika, ze średnią 3,59. Drugie miejsce zajęła klasa III B, której wychowawcą jest pani Alina Woźniak. Klasa uzyskała średnią 3,50. Natomiast średnia 3,44 pozwoliła klasie pani Dominiki Morciniec-Otremba, czyli II B, zająć trzecie miejsce.

Najlepszą średnią w szkole (5,077) uzyskała uczennica klasy I A, Agnieszka Pluta. Podobną średnią uzyskał Przemysław Wencel z klasy III A (średnia 5,063), oraz Gołąbek Sandra z II A (średnia 5,067).

srednia klas

Jeżeli chodzi o średnie ocen z poszczególnych przedmiotów to tradycyjnie najlepszą uzyskano z wychowania fizycznego (średnia 4,46), w przeciwieństwie do przedmiotu historia, z którego uzyskano średnią 2,74.

srednia przedmiotow

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce:

super uczniowieKlasa I A:
Pluta Agnieszka 5,077
Salamon Kamil 4,846
Siwek Paweł 4,769

Klasa I B:
Zawalska Justyna 4,846

Klasa II A:
Gołąbek Sandra 5,067
Dubec Monika 5,000
Strzelczyk Klaudia 5,000
Jamiołkowska Paulina 4,933

Klasa III A:
Wencel Przemysław 5,063

Klasa III B:
Skarupa Kamila 5,000
Kulas Klaudia 4,813
Zelek Ksymena 4,813

Warto jeszcze wspomnieć o ocenach z zachowania, których jest oczywiście tyle ilu uczniów tzn. 167, z czego prawie jedną trzecią stanowi ocena bardzo dobra (52 czyli 31,1%). Cieszy zsumowana ilość wzorowych i bardzo dobrych, która stanowi ponad połowę wszystkich ocen (89 ocen, 53%). Tylko, a może aż 8 uczniów (5%) powinno zrobić sobie rachunek sumienia - są to osoby z obniżoną oceną z zachowania (ndp, ng).

oceny z zachowania

A gdyby pobawić się w statystyki i przeliczyć oceny z zachowania na średnie arytmetyczne, ranking klas wyglądał by następująco:

oceny z zachowania

Wyniki klasyfikacji semestralnej będą miały wpływ na zdobycze punktowe poszczególnych klas w "Lidze Klas". Jak wiadomo, wg regulaminu konkursu, klasy mogą zdobyć punkty za średnią ocen, zachowanie, frekwencję.

Opracowanie: Marcin Gorzawski admin