[info nr 387][Autor: uczniowie G4][Dodano: 24.01.2014r. 18:04]
MECZ LITERACKI
17 stycznia odbył się międzyklasowy konkurs - "Mecz literacki". Turniej miał zachęcać uczniów do czytania, łączyć wysiłek intelektualny ze sportem, integrować klasy, uczyć współpracy w zespole.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego we współpracy z uczniami realizującymi projekt edukacyjny " Moda na czytanie i pisanie ". Zadaniem każdego zespołu było rozpoznawanie cytatu , podawanie szczegółów dotyczących autora lub epoki. Natomiast kibice mogli zdobywać punkty dla swej drużyny, rzucając do celu, skacząc na skakance, strzelając bramki. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji:

Klasy I
Klasa I a - 22p. drużyna : Paweł Siwek, Kamil Salamon, Anna Mrowiec; kibice: Magda Wysłuch, Agnieszka Pluta, Michał Frycz, Rafał Szłapka, Karol Golbik
Klasa I b - 16 p. drużyna : Szymon Kowalski, Bartoszuk Paulina, Agata Ślązak, kibice: Szymon Musiolik, Kamil Pawlak, Maria Mikołajczyk, Karolina Kania, Robert Konopacki
Klasa I c - 20 p. drużyna : Szymon Kurpas, Aleksandra Steuer, kibice: Wojtek Buchta, Michał Rolnik, Sandra Drzęśla, Nikola Kiesz, Sobik Bartek

Klasy II
Klasa II a - 24.5 drużyna : Sandra Gołabek, Monika Dubec, Klaudia Strzelczyk, kibice Błażej Brzoza, Tomek Płaszczyk, Eliza Wrzodak, Iwona Trzmielak, Patrycja Kieś.
Klasa II b - 19p. drużyna : Sebastian Bajura, Magda Pluta, Emilia Gosiewska, kibice : Patryk Tic, Szymon Filipiak, Daniel Wardęga, Sebastian Birlicki

Klasy III
Klasa III a - 31.5 p. drużyna - Przemek Wencel, Edyta Wożnica, Ola Olczak, kibice: Jakub Dworowy, Rafał Pienszke, Sebastian Tkocz, Klaudia Benisz, Roksana Marcol
Klasa III b - 23 p. drużyna - Ksymena Zelek, Kamila Skarupa, Natalia Tokarz, kibice: Rafał Oleksiuk, Natalia Balcerek, Dawid Jurski, Karolina Fojcik, Anna Hary.

Dziękujemy za udział w rozgrywkach, wszyscy uczestnicy otrzymają punkty + oraz punkty do Ligi Klas, natomiast drużyny oceny z języka polskiego. Dyplomy zostaną wręczone na apelu po feriach. Za słodki poczęstunek dziękujemy Samorządowi Szkolnemu !

Zobacz relację zdjęciową autorstwa Julii Iskry >>

Opracowanie: M. Pyszny, M. Łubkowska