[info nr 384][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 17.12.2013r. 20:08]
Podsumowanie Turnieju Europejskiego – „Śląskie do przodu” w ZS 3 w Czerwionce
Od czerwca do grudnia 2013 r. na antenie Telewizji Katowice gościł program Turniej Europejski „Śląskie do przodu!”. Program pokazywał rozgrywki między 18 gminami województwa śląskiego, liderami w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Programowi towarzyszył konkurs na najlepszy film amatorski.

info 384Filmy pokazywały efekty funduszy unijnych w 18 miejscowościach. Każdy z filmów był emitowany na antenie Telewizji Katowice. Natomiast do 25 listopada internauci mogli glosować na wybrane 3 filmy. W rywalizacji brał również udział filmik zrealizowany przez uczniów klasy II a pod kierunkiem nauczycieli pani Małgorzaty Pyszny i pana Marcina Gorzawskiego pod tytułem: „Czerwionka do przodu!”

Cieszymy się, że nasz filmik zyskał tak ogromne powodzenie! 1853 głosy – na nasz film, to świetny wynik, dziękujemy wszystkim internautom, a przede wszystkim całej społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce, naszym rodzinom, znajomym, mieszkańcom gminy Czerwionka–Leszczyny - za oddane głosy.

16. 12.2013r. w ZS 3 pojawili się niecodzienni goście, którzy wręczyli klasie II a i opiekunom projektu nagrody. Zaszczycili nas swą obecnością, przynosząc piękne nagrody – niespodzianki: przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta – pan burmistrz Wiesław Janiszewski, pan zastępca burmistrza Andrzej Raudner, pani naczelnik wydziału promocji Krystyna Jasiczek, pani rzecznik Hanna Piorecka–Nowak, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – pani Beata Goleśna – koordynator zespołu informacji i promocji wydziału regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, pani Małgorzata Chwietczuk – pracownik Urzędu Marszałkowskiego przedstawiciel Telewizji Katowice - pan Adrian Grad oraz ekipa TVT.

Wszyscy uczniowie klasy II a oraz opiekunowie projektu otrzymali piękne nagrody rzeczowe, natomiast szkoła aparat fotograficzny i kamerę. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski, TV Katowice, Urząd Gminy Czerwionka-Leszczyny, Pani dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak przypomniała zebranym gościom, że specjalnością Gimnazjum nr 4 jest edukacja filmowa, uczniowie szkoły mają już na swym koncie kilka filmów do najbardziej znanych należą: „Kleszcze”, „Na ratunek Bierawce”, ”Familokowe życie”, „Mały Książę na tropie złóż sukcesu”.

info 384W imieniu klasy II a głos zabrały Paulina, Monika, Sandra, Klaudia, które opowiadały o filmikowej przygodzie. „Wielu z nas po raz pierwszy bawiło się w podchody, więc pani nam tłumaczyła na czym polega ta gra. Rozpoczęliśmy oczywiście od naszej szkoły, potem ruszyliśmy w stronę szkolnego placu zabaw, Orlika, ulicą Hallera wśród zabytkowych familoków dotarliśmy do biblioteki miejskiej, potem zatrzymaliśmy się na nowym placu targowym i przed Centrum Kulturalno - Edukacyjnym. Nasza trasa biegła obok dobrze nam znanych miejsc, które ostatnio znacznie zmieniły swe oblicze, a stało się to dzięki dotacjom z Unii Europejskiej

Podczas podchodów wykonywaliśmy różne zadania. No i przede wszystkim rysowaliśmy strzałki, koperty, ukrywaliśmy listy dla drużyny przeciwnej. Dobrze się bawiliśmy! Wiele śmiechu było w związku z nakręceniem sceny podskoku i okrzykiem „Czerwionka do przodu”, byliśmy trochę stremowani, podskok wychodził nierówno, ale udało się

Bardzo byliśmy zdziwieni, gdy wychowawczyni w listopadzie powiedziała nam, że nasz filmik bierze udział w internetowym konkursie, z ciekawością zapoznaliśmy się z naszymi konkurentami, ale szybko stwierdziliśmy, że nasz jest najlepszy.”

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za nagrody, będą one dla nas miłą pamiątką Europejskiego Turnieju – „Śląskie do przodu”! A być może zachęcą niektórych z nas do filmowej kariery.

Zobacz galerię zdjęć >>

Zobacz artykuł na stronie www.czerwionka-leszczyny.pl >>

Już wkrótce relacja w TVT