[info nr 382][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 15.12.2013r. 08:48]
Maraton Pisania Listów w G4 po raz piąty
Co roku przekonujemy się, że nasze listy potrafią zmienić sytuację bohaterów i bohaterek Maratonu. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne! – mówi Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty.

info 380Od 2001r. jest przeprowadzana na całym świecie akcja AI Maraton Pisania Listów w Obronie Praw Człowieka, nasza szkoła uczestniczyła w niej po raz piąty. Bronimy ludzi, których prawa są łamane.

Listy formułowaliśmy samodzielnie i pisaliśmy je odręcznie. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że włożyliśmy w ich napisanie trochę czasu i wysiłku. Dbaliśmy o poprawność, rzeczowość i formuły grzecznościowe.

Kogo broniliśmy w tym roku?

Ihar Cichaniuk z Białorusi – 71 listów
opozycjoniści z Rosji i z Bahrajnu - 3
Hakan Yaman z Turcji - 116
społeczność Nabi Saleh z Palestyny - 5
obrońcy praw człowieka w Hondurasie - 4
dziennikarz Eskinder Nega z Etiopii - 6
aktywistka Yorm Bopha z Kambodży - 22
społeczność Badia East z Nigerii - 26
dr Tung Aung - 75
Miriam Lopez - Meksyk - 45
ofiary tajnych więzień CIA - 8
Jabuer Mejri - Tunezja - 20
Ukraina - Pokojowi demonstranci z Majdanu - 16

W sumie napisaliśmy - 416 listów

Akcja trwała w szkole cały miniony tydzień, jej podsumowaniem był piątkowy maraton po lekcjach. Dziękujemy przedstawicielom klas za obecność:

I a - Paweł Siwek, Michał Frycz, Agnieszka Pluta, Anna Mrowiec,
I b - Ślązak Agata, Bartoszuk Paulina, Justyna Zawalska, Klaudia Gonsior,
I c - brak
II a - Wiktoria Marchewka, Marcin Kwarciński, Sandra Gołąbek, Monika Dubec, Klaudia Strzelczyk, Paulina Jamiołkowska, Patrycja Kieś, Krystian Drąg, Tomasz Płaszczyk, Eliza Wrzodak,
II b - Rafał Rzepka,
III a - Przemek Wencel, Edyta Woźnica, Ewelina Czerwińska, Jakub Dworowy, Sebastian Tkocz, Martyna Mikosz, Kasia Kowal
III b - Sara Buś, Kamila Skarupa, Klaudia Kulas, Oleksiak Rafał
Absolwent - Adam Łuc
Nauczyciele - Anna Jędrzejak, Katarzyna Kamińska, Magdalena Łubkowska, Jolanta Drabczyk, Dominika Morciniec-Otremba, Marcin Gorzawski, Edyta Drews-Kasza, Barbara Połomska, Małgorzata Pyszny

Specjalne podziękowania należą się:

- Przemkowi z III a za umożliwienie nam zobaczenia filmików na temat osób, w obronie których występowaliśmy w maratonie,
- Michałowi z I a I Tomkowi z II a za piękne prezentacje multimedialne na temat AI
- Samorządowi Szkolnemu za ufundowanie słodyczy I znaczków
- Pani Annie Jędrzejak za dostarczenie naszych listów na pocztę

Bardzo serdecznie dziękujemy za aktywność i zaangażowanie, razem możemy więcej !

Zobacz galerię zdjęć >>

Prezentacja multimedialna Michała >>