[info nr 375][Autor: p. K. Kamińska][Dodano: 30.11.2013r. 22:28]
"Gwiazdka dla Afryki"
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Gwiazdka dla Afryki”. Celem projektu jest uświadomienie z jakimi problemami borykają się dzieci w Afryce i jak szczepienia ochronne mogą poprawić ich sytuację życiową.

info 375W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach edukacyjnych na temat życia dzieci w Afryce, przystąpią do konkursu na pocztówkę z Polski i przeprowadzą akcję pomocową. Projekt potrwa do końca lutego 2014.

W ramach akcji pomocowej, która ma na celu zebrania funduszy na szczepionki przeciwko grypie, odrze i polio dla dzieci z Sierra Leone w Afryce oraz na lodówki do ich transportu, uczniowie przygotują symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, więc nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka! Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostaną wystawione podczas organizowanych w szkole spotkań z rodzicami i imprez szkolnych. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu.

info 375W naszej szkole pierwsza część akcji pomocowej będzie miała miejsce już 2 grudnia 2013. Całość zebranych w ramach akcji pomocowej pieniędzy zostanie przekazana w lutym na konto organizacji UNICEF – patrona akcji. Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do przyłączenia się do naszej akcji.

Opracowanie: p. K. Kamińska