[info nr 373][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 26.11.2013r. 21:44]
"Czerwionka do przodu" - filmik ZS3
Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce realizuje od kilku lat z powodzeniem edukację filmową.

Najpierw powstawały nasze filmy o tematyce regionalnej: "Kleszcze" (według powieści W. Szewczyka), następnie "Z dymkiem cygara", potem film ekologiczny " Na ratunek Bierawce" i film promocyjny "Mały Książę na tropie złóż sukcesu", projekty te zawsze przyjmowane były z dużym entuzjazmem przez uczniów, wyświetlane w szkole, MOK-u, a nawet w Warszawie podczas podsumowania projektów CEO.

Chyba dlatego władze gminy Czerwionki-Leszczyn w osobach pana burmistrza Wiesława Janiszewskiego i pana pełnomocnika ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorza Wolnika zaproponowały, by właśnie w ramach turnieje "ŚLĄSKIE DO PRZODU" - filmik promujący zasoby unijne gminy, zrealizowała społeczność szkolna ZS 3.

Ponieważ czas realizacji i produkcji filmiku był bardzo krótki - kilka czerwcowych dni 2013r. pani dyrektor ZS 3 - Małgorzata Marciniak poprosiła, by filmik stworzyli nauczyciele, którzy działali już wspólnie przy poprzednich projektach - Małgorzata Pyszny (nauczyciel języka polskiego) i Marcin Gorzawski (nauczyciel matematyki i informatyki).

Po krótkiej burzy mózgów powstała koncepcja filmu - Podchody ulicami Czerwionki w wykonaniu uczniów klasy II a gimnazjum, do tego dołączono fragmenty poprzednich produkcji filmowych oraz zdjęć i zwiastunów.

Kilka bardzo intensywnych dni pracy uczniów II a i nauczycieli i powstaje filmik, najpierw ma około 5 minut, ale na potrzeby programu TVP zostaje skrócony do 1 minuty. Każda produkcja filmowa ZS 3 cieszy się niesamowitym powodzeniem wśród uczniów, tym razem było również bardzo ciekawie, zabawnie, wesoło!

Klasa II a liczy 27 uczniów, którzy w listopadzie 2013 z wielkim zaangażowaniem oddawali całymi rodzinami głosy na swój film, prosząc również o wsparcie kolegów i koleżanki ze szkoły oraz swych nauczycieli i znajomych.

Filmik ZS 3 promujący naszą gminę pod hasłem "Czerwionka do przodu" wygrał rywalizację, bo jest po prostu szczery i zrealizowany przez ludzi prawdziwie zaangażowanych!

Zobacz filmik >>