[info nr 368][Autor: Emilia Gosiewska][Dodano: 25.11.2013r. 20:00]
Uczestnicy projektu w "Białym Domku"
Dnia 22.11.2013 r. uczniowie projektu edukacyjnego dla klas drugich gimnazjum dotyczącego savoir vivre’u, udali się wraz z p. Małgorzatą Pyszny i p. Barbarą Połomską do „Białego Domu” na „spotkanie przy stole”.

Uczestnicy projektu mieli możliwość zaczerpnięcia wiedzy dotyczącej nakrywania do stołu, kultury bycia gościem bądź organizatorem imprezy, odpowiedniego trzymania sztućców i wielu innych przydatnych rzeczy, które mogą uczynić nas w przyszłości wyśmienitymi gospodarzami. Pod koniec kursu z właścicielem restauracji, uczestniczka musiała samodzielnie nakryć do stołu, aby sprawdzić, czego nauczyła się nie tylko ona, ale również cała grupa, gdyż każdy chętnie brał udział w tym małym teście. Następnie wszyscy usiedli przy pięknie udekorowanym stole, a po chwili kelnerki podały sałatki greckie z pieczonym pieczywem. Jedzenie było wyśmienite, na sali panowała pogodna atmosfera, jednak uczniowie zachowywali kulturę bycia, przy czym każdy z uczestników wykazał swoją dojrzałość. Po zakończonym posiłku, uczestnicy mogli dowiedzieć się jeszcze kilku ciekawostek, a następnie całą grupą udali się pod szkołę, skąd każdy udał się do domu.

Wycieczka z tegoż projektu była jak najbardziej udana!

Opracowanie: Emilia Gosiewska IIB