"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 366
[info nr 366][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 16.11.2013r. 08:38]
Bruksela i Julia
Było strasznie fajnie, każdy dzień pamiętam z innej strony, spotkałam miłych ludzi - tak opowiada o swej wyprawie do Brukseli Julka Iskra z klasy III a

info 366Od 3 do 7 listopada Julia przebywała za granicą, dzięki wygranej w konkursie - "Kreatywna pocztówka", między innymi mogła zwiedzić Leuven i Brukselę oraz spotkać się z profesorem Jerzym Buzkiem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

W programie wyjazdu znalazło się:
Leuven - spacer uliczkami na centralny plac Groote Markt gdzie znajduje się jeden z najwspanialszych gotyckich ratuszy, Wielki Beginaż. Bruksela - Grand Place z ratuszem, Menneken Pis, spacer w kierunku Pałacu Sprawiedliwości, Pałacu Królewskiego oraz Parku Brukselskiego, Atomium, Parlament UE.

Konkurs fotograficzny, którego Julka została laureatką, odbywał się pod patronatem Dziennika Zachodniego i profesora J.Buzka. Julka wspomina spotkanie w Parlamencie Europejskim jako niesamowite przeżycie, mogła zwiedzić Parlamentarium, czyli muzeum parlamentu, dowiedzieć się jak funkcjonuje ta ważna europejska instytucja. Profesor Jerzy Buzek jest bardzo miłym, zabawnym, otwartym człowiekiem - opowiada Julka.Podobało mi się wszystko, hotel, ludzie, niesamowite zabytki, nawet nie przeszkadzała deszczowa i zimna pogoda.
Przygoda Julki oraz jej wygrana powinny być dla wszystkich uczniów nauką, że warto mieć pasje i je realizować. Marzenia mogą się spełnić.

Więcej zdjęć >>

Festyn 2013

Festyn 2013

Festyn 2013

Opracowanie: p. M. Pyszny
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.