[info nr 364][Autor: p. K. Kamińska][Dodano: 11.11.2013r. 12:00]
PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ
Dnia 24 października 2013 w naszej szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistę. Na akademię przybyła dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Uroczystego pasowania dokonała pani dyrektor Małgorzata Marciniak wraz z panią wice dyrektor Ewą Szopą i wychowawcami klas.

info 360Pierwszoklasiści złożyli oficjalne ślubowanie na sztandar i stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr 4 im. H. Sienkiewicza. Po uroczystym ślubowaniu i złożeniu podpisów przedstawicieli klas pod tekstem roty, pani Dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy pasowania na gimnazjalistę.

W części artystycznej uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje talenty. Za pomocą wierszy, piosenek, żartobliwych skeczy i występów instrumentalnych przedstawili siebie i swoją wizję zdobywania wiedzy w gimnazjum. Natomiast doświadczeni już gimnazjaliści klas II i III udzielili swoim młodszym kolegom i koleżankom wiele cennych porad.

Akademia zakończyła się sesją fotograficzną i zaproszeniem gości na słodki poczęstunek.

W drugiej części uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy III zapewnili "świeżo upieczonym" gimnazjalistom jeszcze inne atrakcje. W czasie otrzęsin, pierwszoklasiści musieli przejść wiele trudnych prób i zadań, by później wszyscy mogli bawić się na szkolnej dyskotece.

Zabawa była świetna. Z pewnością ten dzień na długo utkwi pierwszoklasistom w pamięci.

Galeria zdjęć z uroczystej akademii >>

Galeria zdjęć z dyskoteki >>

Opracowanie: p. K. Kamińska