"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 356
[info nr 356][Autor: M. Filipiak][Dodano: 11.10.2013r. 19:40]
Turniej koszykówki
W dniu 07.10.2013r odbyła się VII edycja turnieju: ”Niech nasza gmina ma też swojego Gortata” organizowanego przez Stowarzyszenie Basketu 2011.

info 356Turniej odbył się na ternie Zespołu Szkół nr 2 w Czerwionce –Leszczynach. Udział wzięły 2 drużyny reprezentujące szkoły G6(Dębieńsko) i G4 (Czerwionka)oraz klub „Hawajskie Koszule” z Żor i stowarzyszenie Basketu „Dzikie Koty”.

Jako pierwsze swój mecz rozegrały dziewczyny reprezentujące naszą szkołę przeciwko dziewczynom z Dębieńska. Od samego początku przeważały podopieczne p. Szopniewskiego. Ostatecznie zwycięstwo zapisano G6 przy wyniku 49:3. Następny mecz rozegrali nasi chłopcy przeciwko ”Hawajskim Koszulom I”. Pomimo pięknych akcji ze strony naszych chłopców , musieliśmy uznać wyższość przyjezdnych przegrywając 4:39. W kolejnym starciu spotkały się drużyny dziewczyn reprezentujące G4 i Dzikie Koty. Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W końcówce II kwarty pięknym rzutem za trzy punkty popisała się Klaudia Pikulicka dająca naszej drużynie zwycięstwo skromne ale wielkie (11:8).Ostatecznie nasze przedstawicielki zajęły 2 miejsce w kwalifikacji końcowej wyprzedzając „Dzikie Koty” a plasując się za G6.W następnym meczy nasi chłopcy spotkali się z przedstawicielami „Dzikich Kotów”. Mecz podlegał pod nasz dyktando, które zostało urozmaicone pięknymi akcjami całego zespołu ,dające wygraną 15:10. Ostatnim meczem turnieju był pojedynek naszych przedstawicieli przeciwko „Hawajskim Koszulom II. Jak szło się spodziewać dominowali przyjezdni, lecz G4 nigdy się nie poddaje i zdobyło honorowy punkt przegrywając 1:10. Końcową kwalifikację wygrał klub „Hawajskie Koszule I , nasi zawodnicy uplasowali się na 2 pozycji. W trakcie całego turnieju naszą drużynę do walki motywował Pan Michał Klasik, który był również naszym opiekunem.

Skład:

Dziewczyny:

Anita Kiesz, Klaudia Pikulicka ,Ewelina Czerwińska, Martyna Mikosz, Katarzyna Kowal, Agnieszka Czajkowska, Aleksandra Olczak

Chłopcy:

Szymon Filipiak, Sebastian Bajura, Sebastian Tkocz, Bartosz Neumann, Rafał Pienszke, Rafał Wrzesiński, Patryk Szewczyk

Opracowanie: Magdalena Filipiak
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.