[info nr 343][Autor: p. A. Gudzik][Dodano: 09.07.2013r. 16:52]
Zdrowo, kolorowo i wesoło!
Zdrowo, kolorowo i wesoło… w ten sposób w sobotnie popołudnie 15 czerwca br. bawiła się społeczność uczniowska oraz sympatycy i przyjaciele Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce

info 343Szkołę swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele władz w osobach burmistrza Wiesława Janiszewskiego oraz Jana Tokarza, przewodniczącego Rady Powiatu. Festyn już po raz trzeci zgromadził prawdziwe tłumy, doskonale integrując społeczność czerwieńską i stanowicką ze szkołą. Nic dziwnego; każdy z rodziców chciał przecież zobaczyć swoją pociechę prezentującą się na scenie. A tutaj każda klasa – zarówno z „podstawówki”, jak i gimnazjum – zaprezentowała się doskonale.

Były więc piosenki, skecze, scenki gwarowe i fragmenty przygotowywanych podczas całego roku szkolnego inscenizacji i akademii. Festyn rozpoczął występ dziewcząt z zespołu „Rytm”, uwieńczył zaś czerwieński kabaret „Trzy ofiary drogi do Europy”. Nie zabrakło też pokazów strażackich w wykonaniu miejscowej jednostki OSP. Ponadto na „Orliku” imprezą towarzyszącą były rozgrywki starsi – czyli rodzice – kontra młodsi sportowcy. Dodatkowo oprócz „strawy duchowej” nie zabrakło też tej „dla ciała”. O to zatroszczyli się już sami rodzice z Rady Rodziców, którzy pilnie pełnili dyżury zarówno przy grillu, jak i w kuchni. Dlatego festyn ze wszech miar można uznać za udany i dzięki niemu spełni się marzenie społeczności uczniowskiej ZS 3 o profesjonalnym sprzęcie nagłaśniającym.

info 343Organizacja festynu wymagała zaangażowania całej rzeszy ludzi. Dlatego dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak za pośrednictwem mediów pragnie złożyć podziękowania:
- rodzicom:
M. Baszak, I. Blinda, I. Buszka, W. Drzęźla, M. Grzanowskiej, S. Klos, B. Lisak, A. Ludwikowskiej, M. Marszałek, H. Meka, J. Michalik, D. Milczewskiej, W. Mołdrzyk, D. Pabich, S. Parda, J.P Rosin, I. Rudek, A. Siembida, A. Słoma, I. Słoniowskiej, B. Spika-Iskra, M. Szewczyk, A. Szłapka, L. Żyła
- sponsorom:
„Kurczakos” - B.Teper; Przedsiębiorstwu „Wędlinka” z Tych – D.Białorzyt i G.Szymajda; firmom „Ankar” i „Iglomex”; sklepowi spożywczemu - C.R Cymorek; piekarni „Bułeczka” – M.Knopik; kawiarni „Esencja” – E.Sobocińska
- osobom i instytucjom wspierającym placówkę:
kabaretowi „Trzy ofiary drogi do Europy”, zespołowi „Rytm”, dyrektorom MOK-u i MOSiR-u, Akcji Katolickiej przy parafii NSPJ w Czerwionce, OSP Czerwionka; gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi ZS 3.

Festyn 2013

Opracowanie: p. A. Gudzik