[info nr 339][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 06.06.2013r. 14:55]
Niech nas ogarnia - „Moda na czytanie!"
Tradycją ZS 3 są spotkania miłośników czytania w ramach konkursu czytelniczego i akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Konkurs międzyszkolny zaszczycili przybyli goście:
- pan zastępca burmistrza Andrzej Raudner
- pani rzecznik – Hanna Piorecka – Nowak
- pani dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak
oraz uczestnicy konkursu czytelniczego z ZS1, ZS2, SP 3, SP 6, SP 8 SP Stanowice, SP Książenice G 2, i ZS3.

Tegoroczna XII edycja Tygodnia Czytania odbywa się w Polsce pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja !"

Przybyli do ZS 3 mogli podziwiać talenty artystyczne młodzieży, wystąpiły w programie muzycznym: Kamila Strzyżewska, Magda Maćkowiak z III c, Klaudyna Siwek z kl IV, z klasy II – Zosia Mrowiec i Weronika Uszczyk.

Klasa V b przygotowała inscenizację Lokomotywy J. Tuwima, ponieważ rok 2013 ogłoszony został rokiem Tuwima w Polsce. W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica jego śmierci –poeta zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”.

Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

Tuwim urodził się pod koniec XIX wieku w Łodzi, pisarz, tłumacz, autor wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek, jeden z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego. Współzałożyciel kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”. Znany przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, m.in. Lokomotywa, Ptasie radio, Okulary, Słoń Trąbalski, Bambo, Kotek, Abecadło, Rzepka.

W konkursie wzięli udział miłośnicy twórczości Małgorzaty Musierowicz, którzy zmierzyli się z wiedzą o jej najnowszych książkach – Sprężyna i Mc Dusia .Natomiast uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się podczas konkursu wiedzą z Hobbita Tolkiena. Najlepsze w kategorii SP okazały się dziewczęta z SP 8 – Alicja Pawlina i Natalia Malczyk, natomiast wśród gimnazjalistów maksymalną liczbę punktów zdobyła Anna Tumułka z G 4. Poziom konkursy był bardzo wyrównany dlatego jury przyznało wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich znalazły się uczennice ZS 3 Monika Dubec, Sandra Gołąbek, Dominika Siwek.

Po zmaganiach konkursowych zaprezentowały się laureatki konkursów recytatorskich z klasy V b: Weronika Strzelczyk, Ania Wencel, Martyna Żólkiewicz , Martyna Musiolik, Dominika Szłapka.

Konkurs prowadziły Klaudia Strzelczyk i Paulina Jamiołkowska z I a.

Uroczystość został przygotowana przez nauczycieli: B. Jankowską, M. Pyszny we współpracy z A. Jędrzejak, M. Albrecht, U. Kretek.

Dziękujemy za udział i zachęcamy do czytania!

Zobacz zdjęcia >>