[info nr 334][Autor: p. M. Mazur-Zając][Dodano: 12.05.2013r. 10:27]
Udział w akcji biało-czerwoni w ZS3
Dzieci klas I-III szkoły podstawowej zaprosiliśmy do akcji plastycznej "Znam swoje symbole narodowe."

Pod kierunkiem nauczycieli dzieci za pomocą różnych technik malowały godło państwowe. Z prac plastycznych przygotowano wystawki. Po zmaganiach artystycznych, można było oddać się w ręce uczennic klas II gimnazjum ,które na życzenie wykonywały makijaż twarzy w barwach narodowych. Zainteresowanie wśród uczniów było spore.

W ramach wiedzy o społeczeństwie i zajęć z techniki, zajęć bibliotecznych przygotowaliśmy prawie 300 kotylionów w barwach biało-czerwonych , które rozdawaliśmy uczniom w specjalnych punktach. Chcieliśmy by nasza młodzież zaniosła je do domów. Sporą część kotylionów przekazaliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny z prośbą by włodarze naszego miasta , mieli je przypięte podczas gminnych obchodów uroczystości 3 Maja.

Podziękowania przesyłam wszystkim nauczycielom zaangażowanym w akcje.

Sprawozdanie z naszych działań można obejrzeć na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej:

Zobacz podsumowanie >>

Opracowanie: M. Mazur-Zając