zdjecie: www.enaszemiasto.pl
[info nr 324][Autor: Klaudia, Paulina, Paweł][Dodano: 24.03.2013r. 22:37]
Spotkanie w redakcji pisma "Nasze miasto ..."
Niezwykłe spotkanie w redakcji pisma „Nasze Miasto - Nasza Gmina – Nasz Powiat”

Redakcja miesięcznika „Nasze Miasto” - właściciel gazety pani Ewelina Barakomska oraz redaktor naczelny pani Monika Bobrzyk zgodziły się na udzielenie wywiadu uczniom klasy I a Gimnazjum nr 4 w Czerwionce.

Gazeta zajmuje się redagowaniem interesujących artykułów oraz rzetelnym i obiektywnym przedstawianiem bieżących wydarzeń dotyczących naszej gminy i powiatu. Oto kilka najciekawszych pytań, które zadali uczniowie klasy I a:

1. Skąd pomysł na powstanie gazety?
Red.: Gazeta funkcjonuje od lipca 2012r. Decyzja o wydawaniu gazety została poprzedzona wnikliwą oceną społecznego zapotrzebowania na druk nowego tytułu o zasięgu lokalnym. Zakres tematyczny miesięcznika odnosi się do ludzi oraz spraw związanych z powiatem rybnickim, a także pobliskimi miejscowościami. Na łamach naszej publikacji zamieszczane są informacje o najistotniejszych wydarzeniach regionu, a także o działaniach podejmowanych przez osoby, które mają wpływ na życie jego mieszkańców. Gazetę „Nasze Miasto- Nasza Gmina- Nasz Powiat” tworzymy w oparciu o zasadę pełnego obiektywizmu. Naszym celem jest przedstawianie spraw z pominięciem treści o charakterze ocennym.

2. Jakie są atuty naszego miasta Czerwionki - Leszczyn?
Red.: Nasze miasto słynie przede wszystkim z jego mieszkańców, posiadających różnego rodzaju talenty, rozpoczynając od artystycznych poprzez literackie aż po sportowe. Czerwionka –Leszczyny posiada również walory przyrodnicze, historyczne oraz piękne krajobrazy. Istotny jest także fakt, iż w naszym mieście kultywowane są tradycje oraz promowane wartości kulturalne i edukacyjne.

3. W jaki sposób odbywa się kolportaż waszej gazety?
Red.: Miesięcznik, ukazuje się w każdy drugi czwartek miesiąca na terenie gmin: Czerwionka-Leszczyny, Świerklany, Ornontowice, Orzesze, Lyski, Jejkowice, Gaszowice. Gazetę można znaleźć w punktach usługowo-handlowych na terenie wyżej wymienionych miejscowości, Urzędów Miast i Gmin, w Starostwie Powiatowym, Domach Kultury, Miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji oraz w wielu firmach i instytucjach.

4. Kto może zostać dziennikarzem w waszej gazecie?
Red.: Każdy kto potrafi w sposób obrazowy i obiektywny przedstawić dane wydarzenie oraz posiada pasję dziennikarską. Młodzież przed 18 rokiem życia może nawiązać z nami współpracę za oświadczeniem rodziców.

5. Z czego utrzymuje się wasza gazeta?
Red.: Najważniejszą rolę w utrzymaniu gazety stanowią reklamy. Dzięki reklamodawcom gazeta jest bezpłatna i może dotrzeć do większej liczby czytelników.

6. Jakim sprzętem powinien posługiwać się profesjonalny dziennikarz?
Red.: W pracy dziennikarskiej niezbędny jest aparat fotograficzny, komputer lub laptop. Pomocny jest również dyktafon. Jednak notes i długopis też w zupełności wystarczą. Dobry sprzęt nie świadczy o umiejętnościach dziennikarza.

7. Ile zarabia dziennikarz?
Red.: Na zarobki dziennikarza składa się kilka kwestii – bieżąca sytuacja wydawnictwa oraz ilość opublikowanych materiałów.

Dziękujemy za udzielenie wywiadu a także, że znalazły panie dla nas czas.
Red.: My również dziękujemy

Zdjęcia na stronie www.enaszemiasto.pl >>