[info nr 322][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 18.03.2013r. 22:13]
Mały OKR
Mały OKR, czyli powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

4 i 5 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Mały OKR 2013", zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu rybnickiego - w sumie 36 uczestników.

Dzieci i młodzież prezentowała prozę oraz poezję, gimnazjaliści natomiast po raz pierwszy mieli okazję konkurować w kategorii "poezja śpiewana". Tegoroczną edycję konkursu uroczyście otworzyła pani wicestarosta pani Aleksandra Chudzik. Jury w składzie Izabela Karwot, Stefania Szyp i Zofia Paszenda wybrało laureatów, a zdobywcy pierwszych miejsc przystąpią do etapu wojewódzkiego. Każdy dzień przesłuchań rozpoczął się od krótkiego recitalu poezji śpiewanej w wykonaniu wychowanków pani Agnieszki Janas.

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "MAŁY OKR 2013"

Gmina i miasto Czerwionka-Leszczyny:

Kategoria: szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce - Weronika Strzelczyk - SP nr 5
II miejsce - Wiktor Belkhayat - SP nr 3
III miejsce ex aequo - Maria Michalik - SP nr 3,
Dominika Szłapka - SP nr 5
wyróżnienia - Wojciech Witek - SP Przegędza
Paulina Hanak - SP nr 1
Zofia Budny - SP nr 5

Weronika Strzelczyk z VB wspaniale reprezentowała w miniony poniedziałek naszą szkolę na konkursie wojewódzkim, recytując teksty Jana Brzechwy i Małgorzaty Musierowicz na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach.

Kategoria: gimnazjum
I miejsce - Karolina Marszałek - G nr 1
II miejsce ex aequo - Jonasz Chudzik - G nr 7
Anna Skorupa - G nr 1
III miejsce - Edyta Woźnica - G nr 4
IV miejsce - Dominika Siwek – G 4

Uczennice ZS 3 przygotowane zostały przez swych nauczycieli: Magdalenę Łubkowską, Małgorzatę Pyszny, Bogusławę Jankowską, Annę Gudzik.

Gratulujemy wspaniałego występu!

Więcej na stronie Starostwa Powiatowego Rybnik >>