[info nr 317][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 03.02.2013r. 12:31]
Spotkajmy się w bibliotece
Tym razem Fundusz Lokalny "Ramża" kieruje atrakcyjną ofertę edukacyjną dla młodzieży w wieku 14-18 lat, która zamieszkuje w gminnych sołectwach (Bełk, Palowice, Szczejkowice, Przegędza, Stanowice, Książenice).

"Poprzez kilka ciekawych działań chcemy promować czytelnictwo wśród młodzieży i działalność bibliotek miejskich" - deklaruje Ewa Kluczniok, prezes FL Ramża.

Projekt "Spotkajmy się w bibliotece" będzie realizowany od 1.02.2013r. do 30.06.2013r. W ramach projektu dla 16 osobowej grupy młodzieży zostaną przeprowadzone m.in. następujące działania:
- warsztaty dotyczące nowoczesnych technik uczenia się (w tym kurs szybkiego czytania)

- warsztaty dotyczące porozumiewania się w języku ojczystym i redagowaniu tekstów literackich
- wycieczka do Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie i Muzeum Czartoryskich
- spotkanie z autorem literatury młodzieżowej

Młodzież sporządzi recenzje przeczytanych książek , które następnie będą wydane w formie ulotek i rozprowadzone w miejskich bibliotekach.
Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wśród młodzieży na takie formy edukacji, której nie zapewnia szkoła , a jednocześnie jest to dobry sposób na spędzanie czasu wolnego - informuje Marcin Stempniak współtwórca projektu.
Młodzież sama wybierze książki , które chce przeczytać, a następnie sporządzi ich recenzje. "Swoje umiejętności młodzież będzie mogła sprawdzić komentując spotkanie autorskie i przeprowadzając wywiad" - dodaje M. Stempniak.

Udział w projekcie jest bezpłatny, nabór do projektu rozpoczyna się 1.02.2013 r.

Szczegółowych informacje: www.ramza.org
Ewa Kluczniok: 503127728, Marcin Stempniak: 609234080
lub u polonistów w szkole

Projekt " Spotkajmy się w bibliotece" realizowany w ramach Priorytetu IX POKL, Działanie 9.5 oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich przez Fundusz Lokalny "Ramża" w okresie 1.02.2013- 30.06.20-13r.