[info nr 308][Autor: Monika Dubec Ia][Dodano: 11.12.2012r. 07:43]
Teatr Forum w G4
W czwartek 22 listopada tego roku naszą szkołę odwiedził teatr Forum z Krakowa. Klasy I gimnazjum w małej salce gimnastycznej oglądały spektakl pt. „Nowa w szkole”, który poruszał tematykę odrzucenia przez rówieśników (i nie tylko).

Po ok. 20- minutowym przedstawieniu przyszedł czas na nietypową dyskusję… uczniowie starali rozwiązywać zaistniałe sytuacje, przez wcielenie się w postać jednego z aktorów. Zadanie nie było tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, mało kto był na tyle odważny, by wyjść na środek i zmierzyć się z krakowskimi aktorami. Spektakl i dyskusja miały za zadanie uświadomić młodzieży, że z takim problemem może zetknąć się każdy z nas i nie możemy udawać, że nie widzimy czyjegoś cierpienia i odrzucenie. Jak pomagać i reagować, albo jak samemu poradzić sobie z taki problemem każdy może przeczytać na stronie www.zareaguj.com.pl. „Nawet mały gest może dać komuś duże wsparcie”.

Opracowanie: Monika Dubec Ia