[info nr 299][Autor: P. Jamiołkowska][Dodano: 31.10.2012r. 16:23]
Jan Paweł II – Papież Rodziny
Jan Paweł II – Papież Rodziny – pod takim hasłem w ZS3 w Czerwionce obchodzono Tydzień Papieski. Od 15.10.2012r. do 22.10.2012r. w Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce obchodzony był bardzo różnorodnie i atrakcyjnie Tydzień Papieski, było kolorowo, sportowo, słodko, naukowo.

Nasza szkoła – ZS 3 z Czerwionki aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Papieskiego, pierwszy dzień – 15.10.2012r. rozpoczęliśmy od Eucharystii w kościele NSPJ w Czerwionce. We wtorek każda klasa w swej sali przygotowywała piękne, tematyczne gazetki ścienne. Konkurs na najlepszą gazetkę poświęconą błogosławionemu Janowi Pawłowi II wygrały klasy: I miejsce- klasa I a i II b, II miejsce - klasa III b i III c, III miejsce - klasa II a.

Środa – 17.10 był to dzień kolejnych konkursowych zmagań, drużyny klas wzięły udział w konkursie o Janie Pawle II. Najlepsi w konkursie – „Znam błogosławionego Jana Pawła II” okazali się : Przemek Wencel- kl. IIa i Grzegorz Urbański- kl. IIa, Paulina Jamiołkowska- kl. I a i Klaudia Strzelczyk – kl. I a oraz S. Kostka- kl. II b i R. Strzelczyk- kl. II b.

Czwartek był to dzień radości i słodkości w szkole, a to za sprawą wspaniałych serników i kremówek, tego dnia młodzież ubrała się w barwy papieskie: żółto – białe. Najliczniej w kolorach papieskich wystąpiła tego dnia młodzież klas I a i III b. Przez cały tydzień na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały śpiewy, do występu muzycznego „ ulubionego papieskiego przeboju”- „Barki” przygotowywały się reprezentacje klas, najlepiej i najliczniej wykonała utwór klasa I a.

Maraton Pisania Listów mobilizuje ludzi w całej Polsce i na całym świecie by solidarnie i jednym głosem przeciwstawić się łamaniu praw człowieka. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności niosą nadzieję dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku organizujemy Maraton Pisania Listów, a przez cały rok działamy w ramach Pilnych Akcji.

Podsumowanie Tygodnia Papieskiego nastąpiło w poniedziałek 22.10.2012r. na apelu szkolnym, wtedy panie katechetki – Joanna Hachulla i Joanna Pluta wraz z panią dyrektor ZS 3– Małgorzatą Marciniak wręczyły uczniom nagrody i dyplomy.

WYNIKI KONKURSÓW PRZEPROWADZONYCH W TYGODNIU PAPIESKIM W GIMNAZJUM (15.10-22.10.2012):

Szkolny Konkurs Wiedzy „Znam błogosławionego Jana Pawła II”:

I miejsce: P.Wencel - kl. IIa i G. Urbański - kl. IIa
II miejce: P. Jamiołkowska - kl. Ia i K.Strzelczyk – kl. Ia
III miejce: S. Kostka - kl. IIb i R. Strzelczyk - kl. IIb

Szkolny konkurs na najładniejszą gazetkę o błogosławionym Janie Pawle II - papieżu rodziny:

I miejce: klasa Ia i IIb
II miejce: klasa IIIb i IIIc
III miejce: klasa IIa

Szkolny konkurs muzyczny „Ulubiona pieśń bł. Jana Pawła II - Barka”:

I miejsce: drużyna z klasy Ia
II miejce: drużyna z klasy Ib