[info nr 296][Autor: M. Mazur-Zając][Dodano: 22.10.2012r. 16:14]
Wycieczka do Rud
4 października 2012 roku grupa gimnazjalistów z klas trzecich i drugich wzięła udział w warsztatach przyrodniczo-historycznych w Rudach, w odrestaurowanym pocysterskim zespole klasztorno-pałacowym.

Nauczyciele opiekunowie p. Ewa Szopa postawili sobie następujące cele do realizacji:

- w przyklasztornym parku określić gatunki drzew i zebrać liście do szkolnego zielnika

- na przykładzie sakralnej architektury zespołu poklasztornego w Rudach wskazać cechy stylu gotyckiego, barokowego

- poznać historię zakonu cystersów w Rudach, średniowieczną metodę wytopu surówki żelaza

- przeprowadzić warsztaty plastyczne w plenerze.

Uczniowie wysłuchali prelekcji przewodników. Niektórzy z nich próbowali swoich sił w dmuchaniu miechem. Piękna jesienna pogoda zachęciła zwiedzających do podziwiania walorów widokowych przyklasztornego parku. Warsztaty zakończyło ognisko.

Zobacz galerię zdjęć >>

Opracowanie: M. Mazur-Zając