[info nr 295][Autor: K. Strzelczyk][Dodano: 20.10.2012r. 16:14]
Kto słucha, nie błądzi
Niezapomniane chwile podczas emocjonującego wyjazdu do radia eM w Katowicach przeżyli uczniowie klasy Ia i Ib Gimnazjum nr 4 w Czerwionce, odbyło się to za sprawą deszczu oraz ciekawych radiowych warsztatów.

16.10.2012r. uczniowie Gimnazjum nr 4 wraz z opiekunami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Katowic. Pogoda nikogo nie zachwyciła, było zimno, padał deszcz, ale dla grupy uśmiechniętych osób nie był to żaden kłopot, wszyscy byli podekscytowani tym, że mają odbyć podróż pociągiem oraz zobaczyć prawdziwe radiowe studio. W Katowicach wstąpiliśmy do Bazyliki Chrystusa Króla, zapoznaliśmy się z jej historią oraz ciekawostkami dot. budowy. Wszyscy byli zaskoczeni ogromem budowli i jej niekonwencjonalną architekturą. Obok katedry znajduje się siedziba radia eM, dowiedzieliśmy się, że eM oznacza miłosierdzie. W radiu nasza grupa została powitana przez pana Sylwestra Strzałkowskiego, który przedstawił nam podstawy pracy radia, wspomniał o tym, czym jest 100- ka, badania fokusowe, off, dodał, że „nic tak nie ożywia wiadomości jak trup”, przekonywał, że dobra dykcja przydaje się w dziennikarskiej pracy, a cisza w radiu jest straszna. Frajdą dla nas było oprowadzenie po studiu, zobaczyliśmy stanowiska różnych działów radiowych, mogliśmy też sprawdzić się w roli dziennikarzy, nagrywając fragmenty baśni „O rybaku i złotej rybce” a przewodnicząca Ia – Paulina do radiowych wiadomości podała informację o Tygodniu Papieskim obchodzonym w ZS 3 w Czerwionce. Na koniec wizyty podziękowaliśmy panu S. Strzałkowskiemu, wręczając mu dyplom i książkę. Ta wycieczka była przykładem na to, że można miło i naukowo spędzić czas.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez klasy I ogólnopolskiego projektu CEO – „WŁĄCZ SIĘ – MEDIA i MY”.

g4.szkola.pl

Opracowanie: Klaudia Strzelczyk Ia