[info nr 294][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 15.10.2012r. 19:49]
Pasowanie na gimnazjalistę
"Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota, a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra."

10.10. 2012r. odbyła się w ZS 3 niecodzienna uroczystość – pasowanie uczniów klasy I a i I b na uczniów Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza. Na apelu świetnie się zaprezentowali uczniowie klas I, II oraz Samorząd Szkolny, ukazując swe talenty artystyczne. Edyta, Michał i Wojtek powitali w imieniu klas starszych uczniów klas I w progach gimnazjum, udzielili im kilku rad dotyczących postępowania, zapewnili o swej pomocy, zaprosili do współudziału w życiu szkoły. Zebranym licznie w sali gimnastycznej rodzicom i nauczycielom w pamięci pozostały recytowane obietnice, ślubowanie i słowa piosenki:

Hejże hej, hejże ha
Uczmy się póki czas,
Bo kto wie, bo kto wie,
Kim w przyszłości staniemy się?

g4.szkola.pl

Niezawodny jak zwykle okazał się Henryk Sienkiewicz, przybywając na apel w towarzystwie swych literackich bohaterów. Pierwszoklasiści mogli zadedykować mu piosenkę oraz zapoznać się z jego utworami literackimi. Prawdziwą perełkę muzyczną stanowił popis gry na trąbce w wykonaniu uczennicy klasy Ia – Agnieszki Penkały.

Wszyscy uczniowie klas I otrzymali z rąk pani dyrektor – Małgorzaty Marciniak wraz z gratulacjami od pani wicedyrektor Ewy Szopy pamiątkowe dyplomy – biedronki.

Po południu odbyła się kolejna część atrakcji – otrzęsiny i dyskoteka. Jak wszyscy zgodnie potwierdzili była to dobra zabawa!

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za wspaniałe występy, pomoc i zaangażowanie! Pasowanie wypadło doskonale!

Zobacz galerię z pasowania >>

Zobacz galerię z otrzęsin >>