[info nr 281][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 01.06.2012r. 21:49]
„Czytanie łączy pokolenia”
30 maja odbył się w Zespole Szkół nr 3 XI Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Brali w nim udział uczniowie z dwunastu szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Czerwionka-Leszczyny ...

Konkurs odbył się w ramach obchodów roku Janusza Korczaka i XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Patronat nad nim objął burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

W kategorii gimnazjum, prezentując najlepszą wiedzę z książek E. E. Schmitta, pierwsze miejsce zdobyła Kaja Szostek (ZS 1), drugie Katarzyna Szymiczek (ZS 2), trzecie – Małgorzata Marchewka (ZS 3). Najlepszymi znawcami książek Janusza Korczaka o Królu Maciusiu okazali się: Agata Rożek (SP 4), Radosław Michalik (SP 3)oraz Joanna Tkocz (SP 4).

Konkurs przygotowały M. Pyszny i B. Jankowska.