[info nr 280][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 31.05.2012r. 21:49]
„PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI DLA GIMNAZJALISTÓW „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA” ...

W dniach od 25 do 27 maja w Bielsku-Białej w Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz, odbywał się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów, do udziału w którym została zaproszona również Martyna Baryś - uczennica naszej szkoły, laureatka wojewódzkiego konkursu recytatorskiego.

Konkurs w Bielsku jest to jedyny w kraju konkurs recytatorski dla gimnazjalistów o zasięgu ogólnopolskim.Wzięli w nim udział zwycięzcy eliminacji wojewódzkich, czyli 19 najlepszych recytatorów z całej Polski. Program VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego obfitował w ciekawe wydarzenia:zwiedzanie wystawy „Alexander Andrzej Łabiniec: Teatr mój widzę… Lalki i scenografie” w Galerii Bielskiej BWA, warsztaty „Natura głosu - uwalnianie”, prowadząca: dr hab. Łucja Czarnecka, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Kreacja…Tu i teraz” – spektakl Klausa Obermaiera (Austria) w Teatrze Polskim w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, „Planeta Lem” – spektakl plenerowy Teatru Biuro Podróży z Poznania na pl. Chrobrego,warsztaty „Czytanie partytury tekstu”, prowadząca: Iwona Mirońska-Gargas, prezentacje konkursowe recytatorów. Dzięki spotkaniu w Bielsku mogłyśmy wiele się nauczyć od najlepszych, pogłębić swój warsztat, podziwiać wspaniałych recytatorów i aktorów. Zwyciężyła uzdolniona i sympatyczna recytatorka - Michalina Pławiak z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor ZS 3 - Małgorzacie Marciniak za stworzenie nam możliwości wyjazdu na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski do Bielska - Białej.