[info nr 271][Autor: p. M. Mazur-Zając][Dodano: 08.03.2012r. 21:09]
X Edycja Tygodnia Kultury Antycznej
Już po raz dziesiąty w naszej szkole (25.01.2012 - 17.02.2012), odbyła się cykliczna impreza skierowana do gimnazjalistów klas I-III – Tydzień Kultury Antycznej ...

W jej ramach nauczyciele przeprowadzali wiele konkursów: literackich, plastycznych, mitologicznych czy matematycznych. Uczniowie chętnie stawali w szranki walcząc o tytuł - Najlepszego Pitagorejczyka G4 czy znawcy mitów greckich. W tym roku było podobnie. Podajemy wyniki z trzech konkursów szkolnych.

W Szkolnym Konkursie Matematycznym o tytuł „Najlepszego Pitagorejczyka G-4”, miejsca uzyskali:

I m-ce: Belkius Agnieszka – II c
II m-ce: Wowra Michał – II a
III m-ce: Gąsior Dominik - II a, Gamza Rafał - II a, Szewczyk Wojciech - II b, Ciołek Adam - II b, Piórecki Wojciech - II b

Konkurs przeprowadzili matematycy: pani Gabriela Królak, pan Marcin Gorzawski.

W Szkolnym Konkursie Plastycznym „ 12 prac Heraklesa”- nagrodzono za następujące osoby za poszczególne miejsca:

I m-ce: Robert Strzelczyk - I b , Karolina Szala - II c,
II m-ce: Woźnica Edyta - I a,
III m-ce: Łukasz Kalyta - II a,
IV m-ce: Wiktoria Musioł - I a,
V m-ce: Filipiak Magdalena - I b

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: pani Barbara Puchała, pani Małgorzata Mazur-Zając, pan Michał Klasik.

W Szkolnym Konkursie Mitologicznym „W świecie bogów i herosów.”, w II etapie wyłoniono najlepszych znawców mitów greckich, oto oni:

I m-ce: Kozłowska Klaudia - I b,
II m-ce: Sara Buś - I b,
III m-ce: Przemek Wencel – I a,
IV m-ce: Robert Strzelczyk - I b.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. W komisji konkursowej zasiedli: Dyrektor ZS nr 3 – pani Małgorzata Marciniak, pani Barbara Puchała, pani Małgorzata Mazur-Zając.

Składam gorące podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację X edycji TKA.

Opracowanie: p. M. Mazur-Zając