[info nr 270][Autor: admin][Dodano: 06.03.2012r. 20:32]
ZS3 - „Szkoła Odkrywców Talentów”
Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał 1 marca Zespołowi Szkół nr 3 w Czerwionce tytuł – „Szkoła Odkrywców Talentów” ...

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkoły, która przyczynia się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

1398 szkół w Polsce posiada ten tytuł, 149 w województwie, 5 w powiecie, 2 w gminie.

Tytuł został przyznany po złożeniu wniosku aplikacyjnego przez nauczycieli: Annę Jędrzejak, Magdalenę Łubkowską, Ewelinę Prociuk, Małgorzatę Pyszny, Mirellę Tabakę. Nauczycielki opisały pracę z uczniem zdolnym, przygotowania do wielu konkursów, imprez środowiskowych, projektów, warsztatów, a także osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół nr 3 na terenie gminy, powiatu, województwa, kraju.

Opisane działania są tylko przykładami działań szkoły, ich liczba jest o wiele większa, szkoła może poszczycić się wieloma innymi sukcesami od nauczania zintegrowanego przez matematykę, biologię, języki obce, geografię, historię po sport. Każdy z nas ma talent! Udowodnimy to!