[info nr 266][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 16.02.2012r. 21:04]
Tradycje Bożego Narodzenia w naszych rodzinach
Podsumowanie projektu edukacyjnego dla klas II - Tradycje Bożego Narodzenia w naszych rodzinach ...

W miniony wtorek 24 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego ZS 3 Tradycje Bożego Narodzenia w naszych rodzinach, którego koordynatorem była pani Joanna Hachulla. Na spotkanie licznie przybyli wszyscy uczestnicy projektu wraz z rodzicami, opiekunami, przyjaciółmi, wychowawcami. Wszyscy uczniowie klas II, którzy zaliczyli projekt otrzymali z rąk pani dyrektor ZS 3 Małgorzaty Marciniak dyplomy uczestnictwa.

Spotkanie przepływało w miłej, świątecznej atmosferze, składały się na nie występy artystyczne uczniów ZS 3 przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: J. Hachulli, A. Jędrzejak, M. Łubkowskiej, D. Łubkowskiej.

Na początku pani J. Hachulla omówiła cele i zadania obowiązkowego projektu edukacyjnego, podziękowała uczniom za zaangażowanie, projekt prócz celów edukacyjnych spełniał również zadania wychowawcze poprzez udział uczniów w festynie charytatywnym na rzecz Wiktorii i Tomaszka a także miał uczyć tolerancji i otwartości na inne kultury i religie, wykluczać komercjalizację świąt. Zgromadzeni goście mogli podziwiać talenty artystyczne młodzieży ZS3, która w Jasełkach z Małym Księciem, pięknych recytacjach, śpiewach, popisach muzycznych, opisach stołu wigilijnego starała się przekazać dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczniów – szopek, stroików, kartek. Pani M. Mazur – Zając przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej ciekawostki dotyczące Ziemi Świętej.

Miły akcent podsumowania projektu stanowiły słodki poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu nauczycieli humanistów: p J. Hachulli, M. Łubkowskiej, D. Łubkowskiej, A. Jędrzejak, M. Mazur – Zając, M. Pyszny.

Dziękujemy uczniom klas II za aktywną pracę, współdziałanie i pomysłowość.