info_245
[info nr 245][Autor: admin][Dodano: 26.10.2011r. 21:13]
Prosimy o pomoc! - Wiktoria
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą".
Wiktoria urodziła się 16.01.2009r o godz. 16:07 ...

Wiktoria urodziła się 16.01.2009r o godz. 16:07. Po wyjściu ze szpitala, zaraz po narodzinach nie stwierdzono u niej żadnych chorób, ani wad genetycznych (10 pkt w skali Apgar). Dziewczynka mieszka wraz ze swymi rodzicami w Czerwionce.

8.10.2011 r. rodzice zauważyli u córeczki zmiany w lewym oczku w postaci przebłysku w źrenicy. Po badaniach u okulisty stwierdzono u Wiktorii rozwijający się nowotwór – siatkówczak (retinoblastoma) oczka lewego. Diagnozę potwierdziło jeszcze kilku następnych specjalistów. Olbrzymi guz wewnątrzgałkowy o średnicy 12mm ,odwarstwienie siatkówki, rubeoza tęczówki, jaskra następcza, wszystko grożące usunięciem gałki oczka, co wywołało w rodzicach strach, łzy i panikę o zdrowie i życie swojego pierwszego i jedynego dziecka.

Wiktoria

Wszystko toczy się bardzo szybko, 20 października Wiktoria została pacjentką oddziału onkologii, hematologii i chemoterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie rozpoczęto leczenie poprzez chemioterapię. Pokłute ręce i nogi, narkozy, głód, strach, ból, krzyki innych dzieci to wszystko odgrywa swoją rolę w psychice całej rodziny. Proces leczenia w pierwszej kolejności to ratowanie życia, oczka, a na końcu wzroku naszej małej córeczki.

My jako rodzice robimy wszystko żeby zapobiec najgorszemu i zbieramy pieniądze na dalsze, niestety bardzo kosztowne leczenie w Londynie. Przed Wiktorią i nami jeszcze bardzo długa droga.

Najważniejsze dla nas nigdy nie rezygnować z zamierzonego celu. Postanowiliśmy zrobić wszystko dla naszej córki dążąc do tego z całego serca. Chwilowe niepowodzenie nie zburzy naszej nadziei. Walka świadczy o tym, że żyjemy i się nie poddajemy!

Fundacja „ISKIERKA” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 00-838, Prosta 51
ING Bank Śląski nr konta: 30 1050 1588 1000 0023 0342 1412
z dopiskiem: „Wiktoria Krzykała”