statystyki strony
[info nr 230][Autor: p. Joanna Mazurek][Dodano: 16.06.2011r. 18:49]
Jeszcze raz o festynie
W dniu 04.06.2011r. Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach zorganizował Festyn Rodzinny mający na celu integrację środowiska lokalnego. Festyn odbył się pod hasłem "Postaw na Rodzinę".

Zaprosiliśmy rodziców do pomocy w organizacji tego dnia oraz wspólnej zabawy. Rodzice bardzo aktywnie i z zapałem włączyli się we wspólne działania. Głównymi gośćmi byli nasi uczniowie oraz rodziny naszych uczniów. W sumie udział w Festynie wzięło około 400 osób.

W ramach Festynu zaproponowaliśmy wiele atrakcji: występy naszych uczniów (wiersze, piosenki, zespół taneczny, przedstawienia), występ zespołów muzycznych, w tym zespołu szkolnego składającego się z uczniów oraz nauczycieli, konkursy dla reprezentantów rodzin (dzieci i rodzice) na boisku, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, malowanie twarzy oraz konkurs malowania kredą dla dzieci, przejażdżki bryczką, pokaz Straży Pożarnej, stoiska z jedzeniem oraz napojami, kiermasz wytworów dziecięcych, a także stoisko z ulotkami o tematyce profilaktycznej.

W ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną rozdaliśmy wśród rodziców oraz młodzieży gimnazjalnej ulotki o tematyce profilaktycznej, promujące właściwe postawy i zachowania (około 1000 sztuk).

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej mogliśmy nagrodzić drobnymi upominkami dzieci biorące udział w zaproponowanych przez nas konkurencjach.

Zobacz galerię z imprezy >>

Opracowanie: Joanna Mazurek