święto szkoły
[info nr 220][Autor: p. Małgorzata Pyszny][Dodano: 19.05.2011r. 16:10]
Święto szkoły i patrona w Gimnazjum nr 4 w Czerwionce
Szóste już święto szkoły i jej patrona w ZS 3 przebiegało pod hasłem „Bóg, honor, ojczyzna”, bowiem społeczność szkolna chciała zwrócić uwagę na ideały, jakie za pośrednictwem swych utworów krzewił Henryk Sienkiewicz oraz ukazać różnorodne talenty i zainteresowania gimnazjalistów.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie akademią przypominającą biografię i dokonania patrona szkoły. Jak zwykle obecny był sam Henryk Sienkiewicz, w którego rolę doskonale wcielił się Damian Frycz. Dziennikarze telewizyjni - Edward Ącki - (Marcin Strzelczyk), Ewa Drzazga – (Magda Gaweł), Justyna Kochanke (Agnieszka Kluczniok) oraz Klaudia Knapczyk i Sandra Gutowska poprowadzili zabawę „Super Henryki 2011”, zgromadzona publiczność miała okazję zapoznać się z galerią ”Potopowych postaci” – Kmicicem (Dawid Miodowski), Oleńką (Martyna Baryś), księdzem Augustynem Kordeckim (Mateusz Rutka), królem Janem Kazimierzem (Mateusz Pustułka) i zadecydować, która postać warta jest nagrody. Samochodem marki Fiat 125p. odjechał Kmicic wraz z piękną dziewczyną. Podczas akademii pani dyrektor ZS3 – Małgorzata Marciniak wręczyła nagrody laureatom konkursów ortograficznego, plastycznego, literackiego, muzycznego, które ufundowali nauczyciele zespołu humanistyczno – artystycznego G4.

Dalsza część uroczystości odbywała się na boisku szkolnym, tam przeprowadzono konkurs sprawnościowy – „I ty możesz zostać Kmicicem!”. Pierwsze miejsce wywalczył Patryk Musiolik z kl. IIIb. Tradycją szkoły jest również konkurs scenek na podstawie dzieł patrona, tym razem najlepsza okazała się klasa IIId. Natomiast w zabawie ”Kochamy Cię Henryku Sienkiewiczu!” zwyciężyła drużyna Iib (Konrad Korus, Martyna Baryś, Maciej Łata, Kinga Balas). Punktualnie w południe rozpoczął się mecz piłki nożnej na „Orliku”, w którym dzielnie walczyły ze sobą drużyny uczniów i nauczycieli, po remisie 8:8 rozstrzygnęły na rzecz nauczycieli rzuty karne.

W święcie szkoły uczestniczyć mogli zaproszeni przez dyrektora ZS3 goście – uczniowie klas VI SP5 i SP Stanowice, święto było doskonałą okazją do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną, jaką prezentuje Gimnazjum nr 4 w Czerwionce.

Ciekawy dzień z Henrykiem Sienkiewiczem – pełen wrażeń artystycznych, literackich, muzycznych, sportowych, multimedialnych to dowód na doskonałą współpracę nauczycieli i uczniów, ich twórczą i kreatywną postawę.

Opracowanie: p. Małgorzata Pyszny